21 kağıt oyunu – Solitaire Nasıl Oynanır

Solitaire Nasıl Oynanır

Blackjack bir diğer adıyla 21, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son derece rağbet gören, her anında büyük heyecan yaratan bir oyundur. Kendine has kuralları, kasaya karşı oynanan eşsiz havasıyla son zamanların yükselen değeridir. Bir diğer adı Blackjack olan bahsegel giriş yirmibir oyunu oldukça geniş çevrelerce oynanan bir oyundur. İskambil kartları ile oynana bu oyunda amaç oynanan oyununun şekline göre toplam 21’i geçmeden kasadan en yüksek karı elde etmektir. Nadiren 21’i geçseniz dahi kazanma şansınız olabilmektedir.

21 kağıt oyunu

Blackjack oynanışını daha da detaylandırmak için kuralları ile birlikte nasıl oynanır sorusuna bir kez daha eğilmek faydalı olacaktır. Hem mobil hem de bilgisayar için çıkış yapacak oyunun kapalı betasına kayıt süreci de başladı. Sadece Android üzerinden test edilecek oyuna ne yazık ki biz henüz erişemeyeceğiz. Kapalı beta sürecine; Amerika, Kanada, Filipinler, Singapur, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yaşayan oyuncular dahil olacak.

Star Oyun Tiger A

Bu durumda elimizdeki a+b+c tane karttan b+c tane kartı çıkarıyoruz, a tane kart kalıyor ve a sayısı da açılmayan yığının en üstündeki kartın değerine eşit oluyor. Bu “birleştirilmiş” desteden 10 kartı çıkarıp, bir kenara koyalım. İzleyiciden o üç yığının herhangi ikisini seç- mesini ve bu iki yığının en üstünde bulunan birer kartı yüzü görülecek şekilde çevirmesini isteyelim. Kart saymak ne kadar basit görünsede bu işte profesyonel olmak bir o kadar zor ve zaman gerektirir. Bundan çok para kazanan ve eğitim veren insanlar var.

  • Bunlar heyecanlı blackjack oyunun temelleridir ve nasıl oynanacağını anlatır.

İlk seviyesi 51 olan barajlar 71,75,81 ve 101 olarak sıralanmaktadır. Amaç oyunun sonunda en az ceza puanına sahip olmaktır. Oyun puanlama şekli açısından okey taşları ile de oynanan yüzbir oyununa benzemektedir. Kağıt oyunlarının oynanabilmesi için gerekli olan en büyük şey ise İskambil kağıtlarıdır. Bu kağıtlar içerisinde toplam 52 kart bulunan destelerden oluşmaktadır.

Oyun Kartları

Oyun sapma çizelgeleri için sitemizi takipte kalın. Bu gösterimizde arkadaşımızı karşımıza alıyoruz ve ellerini uzatmasını istiyoruz. Yanımıza aldığımız sigara küllüğünden bir parça külü ellerinden birinin üst kısmına döküyoruz ve külü ovalamasını, elini sürtmesini istiyo…

21 kağıt oyunu

Amacın hâlâ azalan sırayla tüm kartları sıralamak.Kartları dizerken, her birinde dört kart olan on sıra kağıt dağıt. Kalan kartları ayrı bir desteye koy ve dağıttığın kartların üstünde veya altında bir yere koy. Bu deste, hamlelerin biterse daha fazla kart almak için gideceğin yer.

Mesela Spider Solitaire 3 & Crescent Solitaire gibi. Blackjack oyununa özel bazı temel oyun terimleri bulunmaktadır. İstenilen deste sayısınca blackjack oyunu oynamak mümkündür.


Comments are closed